Kalkulator OC


Ciekawostki, Informacje / piątek, Grudzień 8th, 2017

Według analityków to, co najgorsze z ubezpieczeniami OC mamy już za sobą, ale jak na razie nic na to nie wskazuje.

Wygląda raczej na to, że czeka nas przykra niespodzianka, która będzie nas sporo kosztowała. Osoby, które często o wszystkim zapominają powinny kalkulator OC zapisać sobie w widocznym miejscu. Jeśli tego nie zrobią to za spóźnienia w płaceniu obowiązkowych składek czekają ich przykre niespodzianki. Kary będą jeszcze wyższe niż teraz.

Wielu kierowcom wydaje się, że można jeździć bez OC. Miliony kierowców właśnie tak robi, ale to wszystko jest do czasu. OC jest obowiązkowe i to bez względu na to czy jeździmy pojazdem czy tylko stoi w garażu. Dla wielu kierowców zaskoczeniem jest, że jeśli samochód nie jeździ to trzeba za niego płacić. Tak jest w naszym kraju i poza samochodami zabytkowymi i specjalnymi nie można będzie czasowo ich wyrejestrować. Kara za brak OC jest naprawdę bardzo wysoka. Karę nakłada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Decyzja nie podlega żadnej reklamacji i odwoływaniem. Nie płacimy OC? Płacimy wysokie kary. Jedyne odwołanie, na jakie można liczyć to fakt, że dostarczamy dokumenty, iż ubezpieczenie na samochód było wykupione. Często, kiedy zatrzymuje nas policja i nie mamy polisy przy sobie to zgłaszane to jest do Funduszu Gwarancyjnego. My później przekazujemy im dokumenty i sprawa jest zakończona.

Na opłacenie kary za brak OC mamy trzydzieści dni, a jej wysokość zależna jest od tego ile się spóźniliśmy z niepłaceniem. Kary zwiększone zostaną o 5%. To oznacza, że za 3 dni zapłacimy 840 zł, za 4-14 dni 2100 złotych. Powyżej 14 dni kara będzie wynosiła aż 4200 zł. Nawet przy wysokich stawkach za OC nie opłaca nam się kombinować i czekać. Weźmy pod uwagę to, że kara 4200 zł to jeszcze nie wszystko. Jeśli bez OC spowodujemy wypadek to zapłacimy za naprawę samochodów i za to, że ktoś będzie się leczył w szpitalu. Ta kwota może wtedy pójść w miliony złotych. Wielu kierowców myśli, że im akurat nic się nie stanie i nikt ich nie złapie, ale wszystko jest do czasu.